Brát si domácího mazlíčka do postele nebo ne? Otázka, která rozděluje především dospělé na dva tábory. Děti v tom mívají naprosto jasno. U dospělých je názor ovlivněn
1) výchovou
2) vztahem ke zvířatům
3) vlastním zdravotním stavem.
Ti, kdo chtějí sobě i svému pejskovi nebo kočičce dopřát teplou a měkkou náruč ve své vlastní posteli, by si měli uvědomit možná rizika. Psi mohou přenášet až sto padesát nemocí. Některé jsou natolik zákeřné, že ani nemusíte poznat, že některou z nich trpíte.
Jak si poradit s nežádoucími parazity
Co asi poznáte rozhodně, to bude přítomnost blech. To je záležitost, které prostě nelze zabránit. Museli byste svého čtyřnohého přítele držet doslova pod zámkem, abyste měli jistotu, že žádnou nežádoucí blešku nepřinese.
o U psa stačí jít se očichat s nějakým kolegou a už si nese podnájemníka.
o Kočka většinou společnost získá tím, že chytne nějakou tu myšku.
ABSOLUTNÍ OCHRANA PROTI BLECHÁM NEEXISTUJE. Pokud se na těle našeho chlupáče vyskytnou, je s nimi boj opravdu obtížný. Ale je dobré vsadit na prevenci. Obojky proti blechám se vyrábějí jak pro psy, tak i pro kočky.
· Někteří chovatelé si je nemohou vynachválit, ale někteří tvrdí, že počet blech pouze sníží.
· U koček je zase nebezpečí, že by se mohla na obojku někde oběsit nebo uškrtit.
Jinou variantou jsou různé roztoky, které se aplikují na kůži zvířete. Pak by se mu měly blechy vyhýbat obloukem. A ty, které už na sobě má, by neměly přežít. Je rozhodně nutné pravidelně psa i kočku také odčervovat. Ochráníte tím nejen jeho střeva, ale také sebe a zdraví svých blízkých. Pes a kočka nejsou jedinými nositeli různých nemocí nebo parazitů.
o Podobně se můžete nakazit například od papouška.
o A jedním z přenašečů nemocí je dokonce i had.
Určitě je dobré poradit se s některým odborníkem, který vám vše vysvětlí a doporučí vhodnou ochranu.